Talija Restaurant

Talija Restaurant

Restaurację znalazłam już wcześniej na Internecie (tutaj znajdziesz menu restauracji), kiedy wiedziałam już, że będziemy kierować się do miasteczka Xlendi. 

A jak dotrzeć do Xlendi? Możecie to przeczytać w tym artykule.

Zajęliśmy stolik na ogródku. Zamówienie nie różniło się szczególnie od tego dzień wcześniej, czyli makaron, pizza i butelka wina 🙂

Jednak na początku, w ramach poczęstunku od restauracji, dostaliśmy bruschette (rodzaj włoskiej grzanki na ciepło) z pomidorami, czonkiem, cebulą i pietruszką.

Chrupiąca, lekka i pyszna. Po kilku minutach przyszły zamówione wcześniej dania, czyli, makaron z sosem pomidorowym oraz pizza capriciosa.

 

Makaron był bardzo smaczny, ugotowany al dente. Dodatkowo znów podano nam parmezan do makaronu w osobnym pojemniczku. Jednak pizza smakowała inaczej niż ta, którą jedliśmy dzień wcześniej na głównej wyspie (szczegółowy opis tej restauracji znajdziecie tutaj). W szczególności pizza różniła się ciastem, które nie było tak dobrze wypieczone.

Zamówiliśmy również butelkę lokalnego białego wytrawnego wina – Green Label. Wino było bardzo świeże i lekkie.

Butelka wina kosztowała 11€, makaron zaledwie 6,50€ a pizza 7€. Restauracja oferuje również wiele dań mięsnych (od kurczaka po dziczyznę), dania z owocami morza oraz świeże ryby.

Podsumowując, myślę, że cena do jakości była bardzo atrakcyjna i śmiało mogę polecić tę restaurację.

Przekonajcie się sami i podzielcie się swoją opinią 🙂

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.