La Tasqueta de Blai

La Tasqueta de Blai

Tapasy to jedne z najbardziej charakterystycznych przysmaków Hiszpanii. Są to małe przekąski, podawane na zimno i na ciepło. W Barcelonie znajduje się wiele barów tapas, które serwują tapasy już od 1€. Najcześciej jada się je wczesnym wieczorem w towarzystwie piwa czy lokalnego wina.

Miejsce, które chce Wam pokazać, odwiedziłam już dwa razy. Obie wizyty cieszyły byłytak samo udane. Poniżej znajdziecie dokładny adres restauracji:

La Tasqueta de Blai wystawia wszystkie swoje smakołyki na blat baru, po które możecie dowolnie sięgać. Poszczególne tapasy są przygotowywane w większej ilości, by móc dać szansę spróbować każdemu gościowi.

Niektóre tapasy wyglądały bardzo zaskakująco ale i imponująco. Na pierwszym zdjęciu widać talerz już z wybranymi przeze mnie tapasami, takimi jak: mini burger, faszerowana papryka z mięsem mielonym, krewetka w tempurze podawana na warzywach oraz smażona kiełbaska. Jak zauważycie, wszystkie tapasy są podawane na kawałku chrupiącej bagietki. Na drugim zdjęciu widzicie tapas nazwany przez restaurację Sagrada Familia.  Jest to smażone ciasto w kształcie rożku z nadzieniem z krewetek i paluszków krabowych. Jak pewnie zauważyliście, większość z tapasów wybranych przeze mnie ma przekutą czerwoną wykałaczkę, co oznacza konkretną cenę – 1,80€. Jednak faszerowana papryka jest zaznaczona zwykłą  wykałaczką i kosztuję tylko 1€.

Po skończonej kolacji obsługa podchodzi i liczy wykałaczki pozostawione na talerzyku i przygotowuje rachunek. Bardzo podoba mi się takie zachowanie restauracji, która ufa swoim klientom i chce ich traktować jak prawdziwych gości.

Ze wszystkich tapasów smakowała mi najbardziej ta z krewetką – pycha! La Tasqueta de Blai serwuje również desery w wersji tapasów. Na kolacji byliśmy w 5 osób i zapłaciliśmy łącznie 63,3€ czyli około 13€ za osobę zamawiąjąc 12 tapasów za 1€ oraz 18 tapasów za 1,80€. Ceny alkoholu były również jak najbardziej w porządku, kieliszek Cavy (hiszpańskiego wina musującego) kosztował 2,50 €, a mały kufel lanego piwa 0,3l kosztował 2€.

Tapasy to świetna możliwość skosztowania więcej niż jednego dania, która daje szansę na szybsze poznanie hiszpańskiej kuchni.

Bardzo polecam Wam to miejsce, jak i te znajdujące się na tej ulicy. Jest ono nieco oddalone od zgiełku turystów, dlatego też ceny są niższe, a jedzenie bardziej autentyczne.

Podzielcie się koniecznie swoją opinią! 🙂

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.