Tao Restaurant & Club

Tao Restaurant & Club – Teppanyaki Show

Jestem pewna, że słyszeliście już o restauracji Tao w Krakowie, ale czy wiedzieliście, że mamy ich aż 3?

O to i one:

  1. Tao Thai & Sushi powstałe jako pierwsze Tao, zlokalizowane na Józefińskiej 4. W menu znajdziecie specjalności kuchni tajskiej i japońskiej. Ten lokal posiada przepięknie urządzony ogród, który znajduje się w tylnej części restauracji.
  2. Tao Garden – drugi lokal, tuż przy Krakowskich Błoniach (al. Focha 42) . To unikatowe położenie sprawia , że jest miejscem regularnie odwiedzanym zarówno przez mieszkańców Krakowa, jak i licznych turystów. W karcie znajdziecie bardzo bogatą ofertę sushi, różne pozycje azjatyckich zup i makaronów. Restauracja ma wyjątkowy piękny i zadbany ogród, w którym podczas słonecznych dni możecie cieszyć dusze spokojem, a oko obecną tu roślinnością.
  3. Tao Restaurant & Club – to najnowsza restauracja sieci Tao, która znajduje się na Dolnych Młynach. Tutaj postanowiono połączyć kuchnię azjatycką z egzotycznego menu cocktail barem. W środku restrauracji mieści się bar, który ożywia restaurację i nadaje wnętrzu klubowy charakter. Główną atrakcją tego miejsca jest stół teppanyaki.

Nie można pominąć jednej z najważniejszych azjatyckich restauracji w Krakowie, należącej do tego samego właściciela sieci Tao, Zen Sushi Bar & Japanese Restaurant. To restauracja o charakterze fusion. Miejsce cieszące się niezmiennie od wielu lat ogromną popularnością na kulinarnej mapie Krakowa.

Dzisiaj jednak Waszą uwagę chciałabym skoncentrować na Tao Restaurant & Club.

Ta restauracja dysponuje dużą przestrzenią z otwartą kuchnią, barem, tarasem oraz ogródkiem przed wejściem do restauracji w sezonie letnim. W Tao Restaurant & Club znajdziecie wiele akcentów azjatyckich. Na mnie największe wrażenie zrobił potężny gong sprowadzony prosto z dalekiego wschodu.

Do Tao Restaurant & Club zostałam ostatnio zaproszona na Teppanyaki show i to było naprawdę niesamowite widowisko!

Początkowo zostaliśmy posadzeni przy barze, gdzie na naszych oczach powstał koktajl na bazie sake podany z ogórkiem z dodatkiem chili. Drink pobudził dodatkowo nasz apetyt.

Po kilku minutach zostaliśmy zaproszeni już na główne show. Teppanyaki to właściwie połączenie dwóch japońskich słów, teppan – stalowa płyta oraz yaki  – smażyć. Jest to nowoczesny japoński styl gotowania cieszący się ogromnym zainteresowaniem w największych miastach na całym świecie. Podstawowym elementem teppanyaki jest stół, który rozgrzewa się do bardzo wysokich temperatur. Dzięki tak szybkiej obróbce termicznej składniki nie tracą ani zapachu, ani soczystości. Tuż po dobraniu odpowiedniej jakości składników, najważniejszą rolę odgrywa kucharz tzn. mistrz teppanyaki. Jego rola jest kluczowa, ponieważ to on ma za zadanie rozbawić i zainteresować swoich gości. Możliwości jest naprawdę sporo. Zresztą, zobaczcie sami jak, było wspaniale na poniższej relacji!

Mieliśmy okazję spróbować prawie wszystkich pozycji z karty. Na stole teppanyaki znalazły się: krewetki tygrysie, kalmary, ryż z chrupiącymi warzywami, kurczak, polędwica z tuńczyka, polędwica wołowa oraz zwieńczający całą kolację banan w chrupiącej panierce panko podany z lodami sezamowymi. To było naprawdę niesamowite widowisko i żeby Wam nie zdradzać za wiele, zamieszczam tylko jeden z filmików, które nakręciłam w trakcie kolacji. Jak sami widzicie, kucharz potrafi zagwarantować niesamowite show!

 

Dlaczego warto odwiedźić Tao Restaurant & Club?

Bo jako jedyni w Krakowie posiadają stół teppanyaki!

💚💚💚💚💚

Tao Restaurant & Club wykorzystuje najlepszej jakości składniki.

💚💚💚💚

Teppanyaki show jest idealnym pomysłem na kolacje biznesową, spotkanie z przyjaciółmi i niespotykaną randkę!

💚💚💚

Tao Restaurant & Club organizuje wiele wydarzeń cyklicznych. Śledźcie nabieżąco ich facebooka, by dowiedzieć się więcej. 

💚💚

Tao Restaurant & Club ma wyjątkową ofertę lunchy od poniedziałku do piątku do godziny 18. Więcej szczegółów znajdziecie na ich stronie na facebooku.

💚

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.