Bar La Principal

Bar La Principal – Barcelona

Próbuje sobie przypomnieć dzień, w którym po raz pierwszy dostrzegłam to pełne niezwykłej energii miejsce. Wydaje mi się, że był to jeszcze grudzień, kiedy w Barcelonie potrafiło być jeszcze naprawdę chłodno.

Bar La Principal to teraz bez wątpienia mój ulubiony bar w Barcelonie. Mieści się praktycznie w najbardziej ścisłym centrum Barcelony (jego adres znajdziecie na mapce poniżej). Jednocześnie jest to miejsce, do którego przybywają tylko mieszkańcy miasta. Od pewnego czasu nawet kelnerzy witają się ze mną na ulicy, kiedy przechodzę obok baru, więc jest mi jeszcze przyjemniej tu wracać.

Niech nie zmyli Was słowo bar, bo znajdziecie tutaj mnóstwo hiszpańskich tapasów – czyli małych porcji jedzenia. Moimi ulubionymi są patatas bravas (smażone kawałki ziemniaków podane z ostrym sosem),  i szpinakowe croquetas (ziemniaczane krokiety) z orzeszkami piniowymi.

 

Muszę Wam jeszcze pokazać, jakie ostatnio podano mi cortado (czyli nic innego niż espresso z mlekiem), bo jego forma daleko odbiegała od zwykle tych spotykanych.

No i jak ich tu nie kochać?

A jakie są ceny? Jak sami widzicie na załączonym przykładowym rachunku ceny są naprawdę przyzwoite jak na samo centrum Barcelony.

Bar la Principal to absolutny hit i musicie sami się o tym przekonać!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.