Pincho J

Polecane Bary Tapas

Zerknij na poniższą mapkę i znajdź lokalizację, która Cię interesuje.

Poniżej mapki znajdziesz więcej informacji na temat każdego miejsca.

1. Bar la Principal

Adres: Carrer de Sepúlveda, 186, Barcelona
Zakres cenowy: €/€€€
Aktualne menu

Urokliwy bar mieszczący się tuż obok Placu Universitat. Kocham atmosferę tego miejsca i fakt, że przychodzą tutaj właściwie tylko mieszkańcy Barcelony. Skosztujcie koniecznie ziemniaczanych krokietów ze szpinakiem i orzeszkami pini (croquetas de espinacas y piñones) – nie spotkałam dotychczas smaczniejszej wersji! Po więcej szczegółów zapraszam do odwiedzenia mojego wpisu poświęconemu właśnie temu miejscu.

2. Fabrica Moritz

Adres: Ronda de Sant Antoni 41, Barcelona
Zakres cenowy: €€/€€€
Aktualne menu

Cudowne są takie miejsca, które oprócz pięknego wnętrza i pysznych smaków kryją w sobie historię. Fabrica Moritz to przykład takiego właśnie połączenia. W 1856 roku Louis Moritz Trautman zaczął warzyć swoje piwo, a kilka lat później otworzył swój własny browar przy Ronda de Sant Antoni. Po 150 latach, w 2011 roku,  postanowiono otworzyć drzwi browaru Moritz dla szerszej publiczności. W Fabryce Moritz znajdziecie piękne odrestaurowane pozostałości po starym browarze. Dodatkowo Fabrica Moritz dysponuje kilkoma stolikami przed wejściem do browaru, jeśli wolelibyście usiąść na zewnątrz.

3. La Tasqueta de Blai

Adres: Carrer de Blai, 17, Barcelona
Zakres cenowy: €/€€€
Aktualne menu

Właściwie La Tasqueta de Blai to nie typowy Bar Tapas, bo zamiast klasycznych tapasów znajdziecie tutaj pinchos, czyli małe przekąski podawane przeważnie na kawałku bagietki. Różne propozycje pinchos są wystawione na barze. Zwykła wykałaczka (bez dodatkowego koloru) kosztuje 1€, a czerwona 1,80€. Każdy gość restauracji dostaje talerzyk przy barze i może próbować wszystkiego, na co ma ochotę. Można zawsze poprosić obsługę o przygrzania ponownie danego pinchos. Gdy prosimy rachunek, obsługa liczy nasze wykałaczki i na tej podstawie przygotowuje rachunek. Ulica Carrer de Blai jest pełna takich własnie miejsc, ale to właśnie La Tasqueta de Blai smakuje nam najbardziej! Prosto, smacznie i lokalnie!

4. Pincho J

Adres: Carrer de Blai 26, Barcelona
Zakres cenowy: €/€€€
Aktualne menu: Brak danych. Cena wykałaczki waha się od 1 -1,6€.

To kolejne miejsce, które znajduje się na slynnej ulicy Carrer de Blai. Ceny wahają się od 1 – 1.8€. To alternatywa dla pozycji nr 3 w tym zestawieniu, czyli La Tasqueta de Blai, gdzie często brakuje miejsca.

5. Los Cachitos

Adres: Ronda de Sant Pau 17, Barcelona
Zakres cenowy: €/€€€
Aktualne menu

Los Cachitos znajduje się pomiędzy najbardziej znaną ulicą w Barcelonie Las Ramblas i dzielnicą El Poble Sec. Jest to nasze ulubione miejsce, gdzie spotykamy się z przyjaciółmi, zwłaszcza gdy jest nas więcej. Czemu? Bo Los Cachitos przyjmuje rezerwacje! A to jest bardzo ważna informacja, kiedy chcecie zaplanować wieczorne wyjście. Nie jest tajemnicą, że bar znajduje się właściwie pod naszym wejściem do domu, a jego obsługa dobrze nas już zna i wita się z nami za każdym razem, kiedy przechodzimy obok. Bar w środku wygląda jak restauracja, ale niech to Was nie zmyli, mają bardzo duży wybór tapasów. Dodatkowo Los Cachitos jest naprawdę niedrogim miejscem. Za kieliszek domowego czerwonego wina zapłacicie 1,70€ (na tarasie 2€), małe lane piwo 1,70€ (na tarasie 2€). Barcelona potrafi być naprawdę przyjazna cenowo:)

6. Bar Carders

Adres: Carrer de Parlament 25, Barcelona
Zakres cenowy: €/€€€
Aktualne menu

Bar Calders mieści się w samym centrum dzielnicy Sant Antoni. Jeśli jeszcze jej nie znacie, to musicie koniecznie tutaj zajrzeć. Sant Antoni znajduje się w prawie w samym ścisłym centrum, a przy tym samym odnosi się wrażenie, że jest to bardzo daleko od typowych turystycznych ścieżek. Jest tu kilka placów odgrodzonych od normalnego ruchu samochodowego. Na tych właśnie placach jest wiele ławeczek i innych miejsc, gdzie w ciągu dnia rodziny z dziećmi  uwielbiają spędzać czas.

Bar Calders dysponuje sporą przestrzenia na zewnątrz i często trzeba czekać w kolejce na wolne miejsce. Mają duży wybór tapasów takich jak deski serów, hiszpańskie krokiety (croquetas), kanapki na ciepło czy nachosy z guacamole.

 

7. Rekons

Adres: Carrer del Comte d’Urgell, 32 de Parlament 25, Barcelona
Zakres cenowy: €/€€€
Aktualne menu

Rekons specjalizuje się w empanadas, którymi są argentyńskie pierożki najczęściej nadziewanymi farszem mięsnym, serowym, rybnym czy warzywnym. Jedno jest pewne, każdy znajdzie tu swój smak i jego ulubioną empanadę. Nie jest to klasyczny bar tapas, ale jego idea jest podobna do tych wcześniej wpsomnianych już miejsc. Znajdziecie tu też inne klasyczne bliżej hiszpańskiej kuchni tapasy, ale zdecydowanie polecam spróbować chociaż jedną empanadę.

W zestawieniu znalazło się 7 miejsc, które odwiedzam często i śmiało mogłabym je polecić każdej bliskiej osobie odwiedzającej Barcelonę. Dajcie znać czy udało Wam się odwiedzić jedno z tych miejsc!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.