Los Cachitos

Los Cachitos – bar, w którym bywamy najczęściej!

Adres: Ronda de Sant Pau 17, Barcelona
Zakres cenowy: €/€€€z
Aktualne menu

Do tego baru tapas prędzej czy później musieliśmy trafić, bo znajduję się zaledwie 50 metrów od naszego mieszkania. Los Cachitos znajduje się pomiędzy najbardziej znaną ulicą w Barcelonie La Ramblas i dzielnicą El Poble Sec.

Restauracja powstała w 2005 roku. W jej karcie znajdziecie bardzo duży wybór tapasów, ale również dania główne takie jak paella del marisco (paella z owocami morza) czy grilowanego królika (conejo).  Warto do nich wpaść też na poranną kawę i zamówić bocadillo (kanapkę podawaną zwykle na śniadanie). Los Cachitos zwykle otwierają się już o 8 rano co na bar tapas jest naprawdę wcześnie.

Spróbowaliśmy tu zdecydowaną większość tapasów i wszystkie są zawsze bardzo świeże i smaczne. 

Jest jednak jedna rzecz, którą Los Cachitos robią najlepiej na świecie i po którą zawsze do nich wracam! Jest to typowo barceloński tapas – Bombas. Nazwa brzmi ciekawie? Już wyjaśniam. To ziemniaczana kulka, która w środku kryje niespodzianke w postaci mięsa mielonego. Całość jest usmażona na głębokim tłuszczu i podana z ostrym sosem. Uwierzcie mi na słowo, będziecie zachwyceni! Jest to absolutny tapasowy hit 🙂

Zastanawiacie się ile to wszystko kosztuje? Na dole możecie przeanalizować ceny z przykładowego rachunku, a całe menu Los Cachitos znajdziecie na ich stronie klikając tutaj.

Los Cachitos

To miejsce mieści się praktycznie w ścisłym centrum miasta, więc musicie do niego zajrzeć, żeby odkryć ,jak pysznie dają jeść. Dodatkowo ceny są bardzo niskie jak za tą lokalizację w Barcelonie. Kieliszek wina i mały kufel piwa to 2€.

A już na sam koniec, to w związku z tym, że mieszkamy tak blisko i przychodzimy tutaj tak często, znamy się z obsługa i właścicielem. Są to przecudownie sympatyczni ludzie i właśnie to powoduje, że wszystko tu pasuje! Jesteśmy szczęśliwi, że udało nam się odkryć tak autentyczne miejsce 50 metrów od naszego domu.

To jak, namówiłam Was na wizytę w Los Cachitos?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.