Plaça Reial wieczorem

Święta w Barcelonie cz.1 – Dekoracje Świąteczne

Cykl Święta w Barcelonie rozpoczynam od elementu, który można zauważyć gołym okiem spacerując wieczorem przez centrum Barcelony. Zapraszam Cię na artykuł poświęcony najpiękniejszym dekoracjom świątecznym.

Barcelona jest wyjątkowo atrakcyjnym miastem w okresie świąt Bożego Narodzenia. Dlaczego? Co roku miasto przygotowuje szereg atrakcji dla mieszkańców i turystów, takie jak: dekoracje świąteczne, wyjątkowe wydarzenia oraz jarmarki bożonarodzeniowe w wielu częściach miasta. W tym artykule chce Ci pokazać TOP 6 najpiękniejszych, moim zdaniem miejsc ozdobionych świątecznymi dekoracjami.

Warto wiedzieć: Dekoracje świąteczne nie są włączone przez całą noc. Poniżej dowiesz się, w których godzinach możesz je podziwiać.

Kiedy?: Od 24 listopada do 6 stycznia

W jakich godzinach?: Poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, niedziela od 17:30 do 23:00, piątek i sobota od 17:30 do północy (z wyjątkiem 31 grudnia), 31 grudnia i 5 stycznia od 17:30 do 2:00 w nocy.
Barcelona co roku jest przystrojona świątecznymi dekoracjami i światełkami, które przepięknie rozświetlają miasto. W tym roku oficjalna inauguracji dekoracji miała miejsce wieczorem 24 listopada. W tym dniu na Placu Katalońskim zaplanowane były występy artystów, muzyków, tancerzy i aktorów. Punktem kulminacyjnym występów było zapalenie dekoracji zaczynając właśnie od Placu Katalońskiego.

Gdzie warto zobaczyć świąteczne dekoracje?

1. Passeig de Gracja

W moim odczuciu to najpiękniej przystrojona ulica. Dekoracje już od kilku lat wyglądają bardzo podobnie, a jednak ciągle robią wyjątkowe wrażenie. Warto przespacerować się całą tą ulicą, by po drodze zobaczyć również, jak pięknie oświetlone są domy Gaudiego: Casa Batlló i Casa Milà.

2. La Rambla

Jest jeszcze wiele innych przepięknie ozdobionych ulic. Jedną z nich jest najpopularniejsza Rambla, która w tym okresie jest jeszcze bardziej zatłoczona. Jeśli jednak będziecie nią przechodzić nie zapomnijcie zwrócić uwagę również na przepięknie udekorowaną Operę Liceu.

3. Plaça de Sant Jaume

Plac Świętego Jakuba i jeden z głównych placów w Barcelonie. To tutaj znajduje się ratusz miejski oraz Pałac Generalitat Katalonii. W tym roku oba budynki są przystrojone zupełnie inaczej, niż dotychczas. Z lampek utworzono zwierzęce postacie. Przy sąsiednich budynkach również zostały rozłożone mniejsze postacie zwierząt. Wypatrujcie ich przechodząc przez plac.

4. Plac Kataloński

W tym roku miasto postanowiło doinwestować właśnie tę cześć i zawiesić długie świetlne łańcuchy. Najlepiej zobaczyć je z góry i tu polecam Ci zajrzeć na ostatnie piętro galerii handlowej Corte Ingles, gdzie na 9 piętrze czeka na Ciebie piękny punkt widokowy. Jest on zadaszony, dlatego nie martw się, nie zmarzniesz. To jednocześnie też część gastronomiczna galerii. Odradzam szczerze zamawiać tu jedzenie (chyba, że masz ochotę na kanapki czy croissanty). Proponuję Ci zamówić tylko coś do picia np. kawę, piwo czy wino. Ceny są bardzo rozsądne.

5. El Nacional

Tym razem zapraszam Cię do środka wyjątkowego budynku El Nacional. Przestrzeń ta powstała prawdopodobnie w 1870 roku. Początkowo znajdował się tutaj teatr, który niestety kilka lat później spłonął. Budynek wyremontowano i przez kilkadziesiąt następnych lat organizowane były tu różne wydarzenia kulturalne. Co ciekawe nawet przez kilka lat był tu parking samochodowy. To miejsce zmieniało się wiele razy i teraz też odkrywa przed nami zupełnie inne oblicze. Dziś w El Nacional mieści się gastronomiczna przestrzeń. W środku znajdziemy kilka różnych restauracji i barów, które znajdują się w centralnej części budynku. I tutaj również czekają na nas wyjątkowe dekoracje. Począwszy od pięknie przystrojonej alei do samego wejścia budynku, po choinki i inne świąteczne elementy w środku.
Mimo, że restauracje w El Nacional nie należą do najtańszych, proponuje Ci zatrzymać się na piwo, a może kieliszek wina. A jeśli masz ochotę na piwo z tapasami, to polecam Ci usiąść w restauracji La Taperia.W rozsądnej cenie zjesz popularne patatas bravas, smażone kalmary, czy pan con tomate (chleb z natartym pomidorem).

6. Plaça Reial 

Najlepsze zostawiłam na koniec, czyli mój ulubiony plac – Plaça Reial. To przepiękny plac położony w ścisłym centrum miasta. Przyznaje, że o tej porze roku sama nie wiem, kiedy wygląda atrakcyjniej- czy w ciągu dnia, kiedy jest pięknie nasłoneczniony czy kiedy wszystkie dekoracje świąteczne są włączone. Ocenę zostawiam Wam.

Jest jeszcze wiele innych przepięknie udekorowanych ulic. Mam nadzieje, że uda Ci się je odnaleźć i nacieszyć świątecznym klimatem Barcelony. Koniecznie daj znać i oznacz mój profil na swoich mediach społecznościowych jeśli skorzystasz z moich wskazówek. Będzie mi bardzo miło <3.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.