Święta w Barcelonie cz.2 – Jarmarki Bożonarodzeniowe

Kontynuuje cykl Święta w Barcelonie i dziś zapraszam Was na artykuł poświęcony Jarmarkom Bożonarodzeniowym w Barcelonie. Zaznaczę na początku, że w Barcelonie rozstawionych w okresie świątecznym jest aż kilkanaście jarmarków. W tym artykule podam Ci moje Top 4, które moim zdaniem powinieneś odwiedzić.

1. La Fira de Sant Lucia

Gdzie?: Plac tuż obok Katedry w Barcelonie 

Kiedy?: Od 26 listopada do 23 grudnia

Strona www: Fira de Sant Lucia

To najstarszy Jarmark Bożonarodzeniowy w Barcelonie rozkładający się tuż obok Katedry. Jego tradycje sięgają już 1786 roku i w tym roku obchodzi 235 rocznicę. To jarmark poświęcony świątecznym dekoracjom i szopkom. Kupicie tu przeróżne produkty świąteczne takie jak: choinki, bombki czy też tradycyjne katalońskie figurki (Caganer i Caga Tió). Na tym jarmarku nie znajdziesz grzanego wina (zresztą właściwie przy żadnym z jarmarków go dotychczas nie widziałam) czy innych przysmaków. Ten jarmark jest poświęcony właściwie tylko świątecznym ozdobom. Jeśli będziecie w okolicach to warto i zerknąć na niego, choć przyznaje, że dla mnie to najmniej interesujący jarmark z całej listy, którą Wam tu przygotowałam.

2. Fira Nadal Sagrada Família

Gdzie?: Tuż obok Sagrady Famili 

Kiedy?: Od 27 listopada do 23 grudnia

Strona www: Fira Nadal Sagrada Familia

To kolejny Jarmark Bożonarodzeniowy, którego tradycje sięgają już od wielu lat, bo już od 1962 roku. Na jarmarku znajdziecie stoiska z żywymi choinkami, dekoracjami świątecznymi, ale również i wiele punktów ze smakołykami takimi jak churros, naleśniki czy pieczonymi kasztanami. Nie ma co ukrywać, że największe wrażenie robi sama sceneria tego jarmarku. Jestem pewna, że w swoich planach macie odwiedzenie samej królowej (mówię o niej tak zawsze mając na myśli oczywiście samą Sagradę Familię). Jeśli nawet nie planujecie wejść do środka, bo rozumiem, że wejście jest dość kosztowne (ceny zaczynają się od 28€) to i tak zachęcam Was do podejścia pod Sagradę by podziwiać ją z zewnątrz.

3. Nadal a Bon Port

Gdzie?: Port Vell 

Kiedy?: Od 9 grudnia do 6 stycznia

Strona www: Nadal a Bon Port

Jarmark, który totalnie mnie zachwycił w tym roku! Znajduje się tuż przy Rambli del Mar i Port Vell. Jeden z największych jarmarków w tym roku w Barcelonie z licznymi atrakcjami, również dla tych najmłodszych (jak np. karuzela w paryskim stylu). Jednak moim zdaniem najlepszą atrakcją jest tutejszy diabelski młyn o wysokości aż 65 metrów. Bilet kosztuje 7€ (można zapłacić zarówno kartą jak i gotowką). To wspaniała atrakcja, z której można podziwiać przepiękną panoramę Barcelony.

Na tym też jarmarku czeka na Was najwięcej stoisk gastronomicznych. Oprócz churrosów, naleśników czy hamburgerów znajdziecie tu argentyńskie pierożki empanada, hiszpańskie szynki, a nawet i jedno stoisko z hiszpańskimi tapasami. Przestrzeni tutaj nie brakuje.

Jeśli musicie wybrać pomiędzy różnymi Jarmarkami Bożonarodzeniowymi ze względu na ograniczenia czasowe, to polecam Wam wybrać właśnie ten 🙂

4. Feria de Santo Tomás y Reyes en la Gran Via

Gdzie?:  Gran Via pomiędzy ulicami Rocafort i Muntaner

Kiedy?: Od 17 grudnia do 6 stycznia

Strona www: Feria de Santo Tomás y Reyes en la Gran Via

Chcę Wam opowiedzieć o jeszcze jednym markecie. Znajduje się on przy ulicy Gran Via. Niestety nie pokaże Wam jeszcze zdjęć, ponieważ jarmark zacznie działać dopiero od jutra (17 grudnia 2021). To jeden z największych jarmarków w Barcelonie i ten akurat skupia się na zabawkach dla dzieci, rękodziełach i innych drobiazgach. Jednak nie zabraknie tu też churrosów, które pachną na całej ulicy.

 

Koniecznie daj znać w komentarzu czy odwiedziłeś któryś z jarmarków! Który podobał Ci się najbardziej?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.